Právě je úte kvě 22, 2018 10:15 pm

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2008 10:15 am 

Ahoj Mirku,
já se taky rád zastavím,přijel bych v sobotu asi těstě před 10hodinou,ale přijel bych jenom na otočku,odpoledne ještě něco mám:).
Přijel bych na prohlídku tvých skleníků od 10.hodin a pak musí zas domu bohužel :( .Mohl bych si hned při té prohlídce koupit něakou masožravku? :wink:
S pozdravem David

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2008 11:26 am 

Tak už to vím:-)špatně jsem si to přečet :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2008 7:54 pm 
Moderátor

Když mi to vyjde a pojedu kolem, zastavím se. V sobotu.

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2008 2:41 pm 

Zdravím,
tak hlásím že se taky zůčastním a s sebou budu mít doprovod(celkem tedy 2). Dorazím v sobotu ráno a ještě tentýž den se vracím...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 11, 2008 9:20 pm 

Tak jsem zvědav kolik lidí skutečně k nám do severozápadních Čech dorazí, když to Mirek takhle vse pripravil a naservíroval...

M.P.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 10:43 am 

Zdravím,
celou dobu si plánuji, že na sobotu přijedu ale nyní se mi situace trochu zkomplikovala. Abych mohl vůbec do Chomutova přijet budu muset asi vzít s sebou manželku a své dvě ratolesti a spojit to s nějakým rodiným výletem. Takže budu asi moci být přítomen jen v sobotu dopoledne. Jelikož má manželka tento koníček semnou nesdílí a jelikož mi je jasné, že kdybych svou dva a půl letou dceru vypustil mezi ,,Srbovy hady", tak by to asi dobře nedopadlo, musím jim na dopoledne najít nějaký program. Odpoledne bych musel oželet přednášky a vydal bych se s rodinou na nějaký výlet.
A tak se chci zeptat, nemáte někdo nějaký tip, kde v Chomutově by se dalo strávit dopoledne s dvěma malýma dětma ( dětský koutek, areál pro volný čas, atrakce pro děti a pod)? Není třebaz něco v blízkosti těch rybníků co tam jsou kousek?
A další otázka. Nemáte někdo tip na půldení rodiný výlet někde v okolí nebo případně někde směrem od Chomutova na Liberec aby byl zajímavý po přírodovědné stránce, dostatečně atraktivní pro malé děti a zároveň hezký pro člověka, který se chce třebaz jen kochat krajinou?
Samozřejmě, že ještě sám popátrám po internetu ale pokud má někdo nějaký dobrý tip, budu rád, když mi dá nějak vědět.
Omlouvám se, že jsem možná trochu odbočil od tématu tohoto vlákna ale budiž to povzbuzením pro všechny svobodné a bezdětné, že s rodinou to není vždy všechno tak snadné a jednoduché :D
Radek Panenka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 11:05 am 
Moderátor

Co třeba místní zoopark?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 11:07 am 

Radek Panenka píše:
Zdravím,
celou dobu si plánuji, že na sobotu přijedu ale nyní se mi situace trochu zkomplikovala. Abych mohl vůbec do Chomutova přijet budu muset asi vzít s sebou manželku a své dvě ratolesti a spojit to s nějakým rodiným výletem. Takže budu asi moci být přítomen jen v sobotu dopoledne. Jelikož má manželka tento koníček semnou nesdílí a jelikož mi je jasné, že kdybych svou dva a půl letou dceru vypustil mezi ,,Srbovy hady", tak by to asi dobře nedopadlo, musím jim na dopoledne najít nějaký program. Odpoledne bych musel oželet přednášky a vydal bych se s rodinou na nějaký výlet.
A tak se chci zeptat, nemáte někdo nějaký tip, kde v Chomutově by se dalo strávit dopoledne s dvěma malýma dětma ( dětský koutek, areál pro volný čas, atrakce pro děti a pod)? Není třebaz něco v blízkosti těch rybníků co tam jsou kousek?
A další otázka. Nemáte někdo tip na půldení rodiný výlet někde v okolí nebo případně někde směrem od Chomutova na Liberec aby byl zajímavý po přírodovědné stránce, dostatečně atraktivní pro malé děti a zároveň hezký pro člověka, který se chce třebaz jen kochat krajinou?
Samozřejmě, že ještě sám popátrám po internetu ale pokud má někdo nějaký dobrý tip, budu rád, když mi dá nějak vědět.
Omlouvám se, že jsem možná trochu odbočil od tématu tohoto vlákna ale budiž to povzbuzením pro všechny svobodné a bezdětné, že s rodinou to není vždy všechno tak snadné a jednoduché :D
Radek Panenka

čau Radku,je to prosté-přímo u Mirka,cca 10 min pěšky je Podkrušnohorský park,což je ZOO se spoustou stánků a různých hřišťátek a můžeš tam guljat celej den,je to relax,pro děti i dospělé.Ceny mírné,"základní sortiment" zvířat.Byl jsem tam letos už 2x,je to prima.....Určitě neprohloupíš a polovičku to určo potěší,soudě dle vlastních zkušeností :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 11:35 am 

[
a) že dojedete a přibližně s jak velkým doprovodem
b) kdy přibližně přijedete a kdy zase odjedete

- pomůže mi to lépe se na samotnou připravit a vše optimálně zajistit.[/quote]

Zdravím,
pokud není ještě přeplněno, rád bych v sobotu dorazil také.

počet : 1+2 doprovod

čas: sobota ráno - večer

Je to velice zajímavá akce

J.Bronec

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 11:50 am 

Jo, zoopark je pěknej :-).

No a co se týče mé účasti, tak pokud dorazim, tak někdy kolem 9-10 ... na kole (někteří rodiče jsou fakt neochotní :-)) a jen na dopoledne.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 12:20 pm 

Dík Sašo za tip,
koukal jsem se na internet a vypadá to slibně děti bývaj ze zvířátek úplně v extázi a nemusí to být zrovna pandy ale klidně obyčejné kozy. Teď ještě to počasí...
Tak doufám, že to klapne a že taky dorazím.
R.P.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 12:30 pm 

Radek Panenka píše:
Dík Sašo za tip,
koukal jsem se na internet a vypadá to slibně děti bývaj ze zvířátek úplně v extázi a nemusí to být zrovna pandy ale klidně obyčejné kozy. Teď ještě to počasí...
R.P.

No nemáš zač,jo ještě jsem zapomněl-na pokladně si řekni o krmení,mají buď pro kozy,ovce a koníky nebo pro vodní ptáky jako kachny a labutě,pytlík stojí 10 kaček a mužu říct,že jsou z toho pak bezva fotky,nehledě na to,že děti jsou z toho na větvi,tedy ty co jsem měl na krku byly :lol: A mají tam jediný v Evropě žijící druh opiček, makak magot(macaca vanusa) ty jsou děsně bezva :wink: Šiši,jsem jak malý dítě,když si na to vzpomenu,pardon. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 1:20 pm 

Saša Sjatkovský píše:
Radek Panenka píše:
Dík Sašo za tip,
R.P.

No nemáš zač,jo ještě jsem zapomněl-na pokladně si řekni o krmení,mají buď pro kozy,ovce a koníky nebo pro vodní ptáky jako kachny a labutě,pytlík stojí 10 kaček a mužu říct,že jsou z toho pak bezva fotky,nehledě na to,že děti jsou z toho na větvi,tedy ty co jsem měl na krku byly :lol: A mají tam jediný v Evropě žijící druh opiček, makak magot(macaca vanusa) ty jsou děsně bezva :wink: Šiši,jsem jak malý dítě,když si na to vzpomenu,pardon. :lol:

Opice jsou potvory, kradou lidem rohlíky, foťáky a šrajtofle, koušou a přenášej vzteklinu... tak bacha na ně. Člověk a opice - to nejde dokupy (některým bývá pak dost blbě).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 4:56 pm 

Přeplněno určitě není, takže dojeďte všichni, kdo mají zájem. Zatím odhaduji, že přijede cca 20 lidí. Uvidíme, jak se můj odhad naplní. Já jen potřeboval ohlasy, abych se podle toho mohl zařídit.

Zoopark můžu včele doporučit všem doprovodům, kteří by se mezi MR a jejich pěstiteli nudili. Je to cca 7 minut chůze od nás. Když se kouknete na tu mapku v pozvánce:

http://sarracenia.cz/akce/CV.doc

... tak je to ten směr od Želivského - k hotelu U jezera, akorát o cca 300 metrů dál než ten hotel. Vchod do Zooparku je na konci ulice "Přemyslova". Takže je to i blízko.

Jinak v Zooparku jsme původně měli mít i ty přednášky, ale protože před dvěma měsíci byl odvolán dlouholetý ředitel, MVDr. Rabas, tak to padlo. Dr. Rabas velmi ochotně hostil 2 dvě VH Darwiniany, které v Chomutově proběhly a spolupráce s ním byla vždycky výborná. Ovšem aktuální provizorní vedení zooparku se spíše zmítá v politických bojích o pozice (známe, že...), takže to akci trochu zkomplikovalo. Nicméně mám zamluvený přednáškový sál v jedné restauraci, kde nám zároveň udělají i oběd, takže ušetříme čas s přesuny a během konce oběda a trávení už můžeme usínat "na Borneu". Ušetříme tak minimálně hodinu, kterou můžeme věnovat kytkám.

Ostatně si sobotní oběd můžete rozmýšlet zde:
http://www.rigoletto.cz/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 12, 2008 6:03 pm 

Jak tak koukám tak na nejzajimavejsi den z víkendu na terénní exkurzi pujdeme asi s Mirkem spolu... :roll: .Nejlepší zážitky a kytky jsou vždycky z terénu na lokalitě... :P

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 9:11 am 

Nepochybně Michale, i proto jsme už letos uskutečnili 6 Výletů na Karlštejn.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 10:31 am 

MilanP píše:
Nepochybně Michale, i proto jsme už letos uskutečnili 6 Výletů na Karlštejn.

a propós-podíváme se někdy konečně na ten Karlštejn??Připomíná mi to Cimrmanovské pojetí Hamleta-bez Hamleta :lol: :lol:

Jinak ty vejlety,co jsem měl možnost se účastnit jsou skutečně prima,hlavně se o tom jen nepindá a nedávají se tomu honosné názvy......

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 10:47 am 

Na Karlštejn se asi v dohledné době nepodíváme, ale plánujem s Dejfem rychlou odpolední přepadovku (VNK VII) do okolí. Navrhuju středu, nechceš se taky přidat? Dejf chce ověřit a nafotit jednu pěknou kytku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 10:55 am 

MilanP píše:
Na Karlštejn se asi v dohledné době nepodíváme, ale plánujem s Dejfem rychlou odpolední přepadovku (VNK VII) do okolí. Navrhuju středu, nechceš se taky přidat? Dejf chce ověřit a nafotit jednu pěknou kytku.

ok jsem váš.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 1:59 pm 

Saša Sjatkovský píše:
Radek Panenka píše:
Dík Sašo za tip,
R.P.

Tak nevím, nevím počasí je na nic, vypadá to, že asi nikam nepojedem. A to jsem se do toho ZOOparku začal docela těšit :D
R.P.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 2:18 pm 

Radku nevzdavejte se tak rychle. U nás - Litvínov(cca 15 km vzdusnou carou od Chomutova) svítí sluníčko. A kytky pro Vas jsou uz nasázené. Určitě to vyjde.;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 2:26 pm 

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo dorazí už dnes večer, já s Míšou dorazíme určitě. Rozmysleli jsme to na poslední chvíli.

PS pro Michala: uskuteční se tedy dnešní posezení?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2008 6:00 pm 

Omlouvám se, že o mé účasti informuji až teď. Měl jsem plnou hlavu starostí se včerejšími státnicemi... Přijedu zítra před devatou vlakem a odjedu v půl šesté. Chtěl bych se zůčastnit i nedělního výletu, ale to jsem si vzpomněl pozdě...

Předmět příspěvku: Chomutov - There and back again...
PříspěvekNapsal: sob čer 14, 2008 10:39 pm 
Moderátor

Za časného ranního kuropění jsem z Olomouce vyrazil do Chomutova na avizovanou akci. Cesta utekla překvapivě rychle, počasí zpočátku chladné ale slunečné, později zatažené a strašící deštěm. Lidé v Chomutově jsou milí a pohostinní...
Jinými slovy, bylo na co se dívat, bylo si o čem povídat, účast hojná, transfer kytek z Chomutova k jiným pěstitelům v republice také značný.
Myslím, že si Mirek s Michalem dali záležet (samozřejmě myslím i Srbovy jako celek...)
Bohužel vzhledem k mé pozdně odpolední cestě zase zpět do Olomouce jsem se mohl zúčastnit pouze první z avizovaných přednášek, což mě docela mrzelo.
Držím palce ještě všem těm, kdo se zítra rozjedou na lokality, snad jim vyjde počasí.
Takže ještě jednou díky za příjemně strávený den.

Stihli jsme vidět i něco z Chomutova...
Obrázek Obrázek Obrázek

Mirek úřadující...Mirek organizující...masožravkáři prohlížející a fotografující...
Obrázek Obrázek Obrázek

Něco z útočišť pro rostliny...
Obrázek Obrázek Obrázek

No a vzhledem k tomu, že k Mirkovi jezdím hlavně na špirlice, nenaleznete zde moc fotografií jiných druhů...snad nafotil někdo jiný...
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Dionaea muscipula "čudo" :wink: (vlevo)
Obrázek Obrázek Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Chomutov - There and back again...
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2008 9:29 am 

Radku díky, za obrazový přehled. Jsou nějaké připomínky a náměty pro případ, že bych akci opakoval?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina