Právě je pát kvě 24, 2019 5:53 am

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2008 9:51 am 
Registrován: pát pro 28, 2007 9:52 am
Příspěvky: 306
Bydliště: dejmetomu Praha

No Míro,rozhodně opakuj,protože to bylo fajn a zajímavé i pro nekytičkáře,což si myslím,že je nejlepší vizitka.
polepšíme se a rezervujem si celý víkend :wink:

P.S.snad jen pro pěstitele,kteří se chystají a dopředu vědí o větším počtu rostlin,o které mají zájem,jestli by to poslali dopředu,aby se kytky daly připravit.Pak by měl Míra víc času na nás a povídání s prezentací některých "špeků",ale to je asi nasnadě.

_________________
Alex from carnivorous beyond


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2008 10:49 am 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 1:39 pm
Příspěvky: 2089
Bydliště: Bystrovany (Olomouc)

Mám jedinou připomínku, kterou už vlastně napsal i Saša - poslat požadované rostliny jako seznam předem a vychystat je dříve (zbude tak více času na povídání o kytkách a zajímavostech), navíc si myslím, že nás je třeba víc, co nejsme schopni si vždy na každou akci zajistit celý víkend a pochybuji, že to budu mít do budoucna lepší (možná v důchodu).
:wink:
Bohužel jsem kvůli tomu harmonogramu následně přišel o část přednášek, což mě mrzelo.
:cry:

Jinak ale super akce a jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl těch skoro 400 km absolvovat.
:!:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2008 1:33 pm 
Registrován: pon led 14, 2008 8:15 pm
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha

Mirku, akce se mihrozně moc líbila, byla to paráda, ale snad jen jediná připomínka: V sobotu jsme celé odpoledne jenom seděli na zadku, nejdřív jsme jedli dlouho, potom jsme zase poslouchali ty pěkné přednášky(které byly už fakt docela dlouhé - zejména ta o Borneu). :)

Rozhodně jsem pro zopakování celé akce zase někdy.


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2008 8:16 pm 
Registrován: sob bře 29, 2008 7:56 pm
Příspěvky: 47
Bydliště: Plzen

Příště bych při terénní exkurzy klidně vyměnil úspěch při hledání za daleko silnější slejvák. A ty jebuňci by tam taky nemuseli být ;) Ale i přes neúspěch to byl moc pěkný výlet.

Jen jak psal Marek, to přednáškové odpoledne bylo opravdu dlouhé. Párkrát jsem se ke konci přistihl, že už nedávám pozor...

Jako celek to byla každopádně super akce!


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2008 8:21 pm 
Registrován: čtv led 10, 2008 12:43 am
Příspěvky: 352
Bydliště: Liberec

Taky jsem pro zopakování akce, jak jsem Ti, Mirku, říkal v neděli. Díky za bezva víkend! Sbírka super, přednášky taky (zvláště ta Tvoje o hybridech láčkovek), mohly být možná kratší - nejdéle tak 30-45 minut, minigolf i exkurze do přírody, i když jsme trochu zmokli. Chtěl bych poděkovat i Michalovi Portešovi za super přednášku s praktickými ukázkami v přírodě - to bylo úžasné. Obdivuji lidi, kteří ukážou v přírodě na jakoukoliv kytku, mech či lišejník a bez váhání řeknou její český i latinský název. No, příště si vezmu nějaký notýsek, abych si mohl všechno zapisovat, jak se co jmenuje, pamatuji si z toho množství kytek, co jsme potkali sotva polovinu. :-) Tak kluci, ještě jednou díky.

Vít Chudoba


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 18, 2008 3:35 pm 
Registrován: čtv led 03, 2008 3:03 pm
Příspěvky: 235
Bydliště: Praha 3

Vítku, já děkuji Tobě, že jsi zařídil minigolf, ale také Michalovi, který se návštěvníkům věnoval když já už fakt nestačil a také mamince, která zařídila některé drobnosti. Bez nich by byl servis ještě pomalejší. Každopádně díky za ohlasy. Příště dám určitě vývěsku, aby si zájemci zamluvuili rostliny pokud možno dopředu a vezmu si den volna, abych to připravil. V Chomutově jsem už měl dvakrát valnou hromadu Darwiniany a přestože jsem vždy vyhlásil akci "Tequila za polovic" (rozuměj MR za polovic), tak nikdy nebyl zájem o rostliny takový. Pokud si dobře vzpomínám, tak při posledním sjezdu se přítomné shromáždění vysmálo kultivaru mucholapky "Cupped Trap", zájemci si koupili celkem 3 rostliny a to bylo celé. Nyní jste si odvezli celkem asi 100 rostlin! Takže to jsem opravdu nestíhal moc odbavit. Ale asi to tak bylo lepší, než kdybych plénu oznámil: "Máte smůlu, kytky nedostanete, teď Vám jdu ukazovat sbírku". Takhle se můžete alespoň každý potěšit s tím co jste si dovezli domů. :)

Ještě pro Radka: pro mě jsi byl hrdina dne - jet na otočku 400+400km je skutečně výkon. Ale mít auto jako Ty, tak by mě to asi taky bavilo :lol:

A Markovi - ze zkušenosti Ti mohu říci, že skupina více jak 10 lidí se není schopna v restauraci najíst dříve než za hoadinu a půl. Ten chce to a ten zas tohle a potom se to vůbec nestíhá. Když si vzpomenu na VH Darwiniany, kdy jsem zajišťoval i oběd v restauraci, tak to díky některým jedincům trvalo dokonce i dvě hodiny... Tentokrát byla klika, že jsme měli promítání hned ve stejném sále, talže už během placení se dal instalovat projektor a hned začít promítat. To byla velká výhoda.


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 18, 2008 4:05 pm 
Registrován: pon led 14, 2008 8:15 pm
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha

Mirku, já to chápu. :)
Dostal jsi v neděli SMS?


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř čer 18, 2008 7:02 pm 
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: čtv pro 20, 2007 1:39 pm
Příspěvky: 2089
Bydliště: Bystrovany (Olomouc)

Jo já jsem jel rád, protože jsem věděl, že to bude stát za to a pokud mi to příště vyjde, přijedu zase. Jen si to zařídím nějak tak, abych mohl zůstat na vše podstatné, ale to víš...když ještě přihodím to málem "prošvihnuté" výročí, tak ten den stál opravdu za to, adrenalin je adrenalin...
:wink:

_________________
Radek Kastner
trainxpress(et)post.cz
ICQ: 345-941-980
http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2008 5:46 am 
Registrován: pát pro 21, 2007 7:42 am
Příspěvky: 140
Bydliště: Tovéř poblíž olomouce

Ahoj!
Mrzí mě, že jsem se nezúčastnil, asi siper akce, však jak děti odrostou chvil bude více!
Tů Radek: Asi jsi si bezva zařídil 800 km naotočku! Bezva adrenalin! Kolik jsi měl za ten týden najeto? 2000 km? Naštěstí rajon Olomouckého kraje se nepřekrývá s Tvým, kterým je celá ČR!
:D

_________________
S pozdravem Lesu a Masožravým rostlinám Zdar!

Ing. František Malý
......mým životem jsou Pindiculy!


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2008 2:42 pm 
Registrován: pon led 07, 2008 4:11 pm
Příspěvky: 273
Bydliště: Liberec

Zdravím,
taky připojím pár slov. Nejsem příznivcem takovýchto masových, organizovaných akcí a navíc, kde skoro nikoho neznám ale již delší dobu jsem chtěl vidět sbírku M. Srby a hlavně, jáké že to má vychytávky na ty Heliamphory a tak jsem využil téhle akce a přijel. Sarracenie a mucholapky - super, ale ty Heliamphory - trochu šok. Říkal jsem si, že jestli přijedu příští rok, možná budou zasázeny na kompostu nebo mezi jahodama a možná taky u psa v boudě. Zkrátka - nejsou to žádné vytrínové křehotinky ale pěkný drsňačky. Možná ne moc fotogenické, zato určitě otužilé a vycepované.
Odpolední přednášky byly zajímavé ale říkal jsem si, že bych raději bral výlet do hor. První přednáška byla trochu delší a jelikož jsem byl trošku unavenější a měl jsem před sebou 160 km v autě, tak jsem si trošku schrupl. Druhou a třetí přednášku jsem už bystře vnímal.
Můj celkový dojem - dobrý a pokud to půjde rád bych se zůčastnil příští rok znovu.
Radek Panenka


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2009 2:47 pm 
Registrován: pon led 07, 2008 4:11 pm
Příspěvky: 273
Bydliště: Liberec

Zdravím,
plánuje se něco podobného letos?


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2009 5:57 pm 
Registrován: čtv led 03, 2008 3:03 pm
Příspěvky: 235
Bydliště: Praha 3

Omlouvám se, že jsem na dotaz delší dobu nereagoval. Vzhledem k tomu, že ohlasy na loňskou akci byly nad očekávání pozitivní, tak ji chci určitě opakovat. V tuto dobu řeším ještě možnosti pořídat výstavu MR v červnu, takže čekám jak to vyjde a podle toho naplánuji zase den otevřených dveří na některý červnový víkend. Termín zveřejním snad nejpozději příští týden.

Oproti loňsku se budu snažit vylepšit nějaké věci, takže:
1) uděláme předobjednávky, aby většina rostlin byla dopředu připravených a na místě se vybíralo jen to co není v nabídce.
2) chci se zeptat, jestli máte v merku nejkou konkrétní lokalitu, kterou byste chtěli navštívit. Vím že se vloni hovořilo o nějakém fleko na karlovarsku, kam se dá v pohodě dojet, pokud budou 3 - 4 auta k dispozici, což by neměl být problém. Když mi dáte nějaký tip dostatečně dopředu, zajistím povolení pro vstup, aby se pak po nás nevozili nějací jinde organizovaní či neorganizovaní chytráci.
3) dám na zvážení otázku ubytování.
Možnost "A" je bydlet zase v té ubytovně "Hotel u Jezera" co minule á 150Kč za noc.
Možnost "B" je bydlet v chatičkách u toho minigolfu, které jste vloni viděli, ty stojí 200 / 300 Kč na noc podle toho jestli jsou se sociálním zařízením. TO je jinak k dispozici i mimo chatičky http://www.kamencovejezero.cz/ubytovani
Možnost "C" je *** hotel "Bobr", který je ještě blíž naší zahradě než ta ubytovna a konfort je určitě vyšší, než "A". Když jsem si toto uvědomil, zajásal jsem, protože oboje jsou postkomunistické instituce (a tudíž snad levné), ale radost mi zkalila skutečnost že ceny jsou tam 450Kč - 500Kč za noc a přijde mi hloupé jet se podívat na kytky na dva a půl dne a dát 900Kč za ubytování. http://www.hotelbobr.cz/

Jestli mohu poprosit, může na toto téma zde někdo udělat anketu, já to neumím.

Taky je otázka, zda vás budu nutit bydlet společně, či nikoliv. Podle našich zkušeností se Stáňou je dochvilnost a koordinace účastníků zájezdu vždy největší problém, ale posledně byli všichni ukázkově vzorní a celé akci to hrozně pomohlo, protože jak všichni vzpomínáte, času nebylo nazbyt. Ale to anketou rozhodně řešit nechci. Tak nějak rozmyslete ten způsob ubytování a případně mi dejte tip na tu lokalitu.

_________________
web o masožravých rostlinách http://www.sarracenia.cz a nemasožravých rostlinách http://www.cistus.cz


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2009 7:20 pm 
Registrován: čtv led 03, 2008 3:03 pm
Příspěvky: 235
Bydliště: Praha 3

Tak to uděláme o víkendu 19.6. (pá) - 21.6. (ne). Dnes večer ještě založím nové vlákno s podrobnějšími informacemi.

_________________
web o masožravých rostlinách http://www.sarracenia.cz a nemasožravých rostlinách http://www.cistus.cz


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 22, 2009 7:52 am 
Registrován: ned led 20, 2008 6:28 pm
Příspěvky: 42

Achjo, to nejspíš nemůžu :-(. Tak až za rok :-)


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 22, 2009 3:54 pm 
Registrován: ned dub 27, 2008 6:35 pm
Příspěvky: 109
Bydliště: Jíloviště

Já pro změnu dorazím :D ...


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 22, 2009 9:40 pm 
Registrován: čtv led 10, 2008 12:43 am
Příspěvky: 352
Bydliště: Liberec

Já letos taky v tento čas nemohu. Tak snad to vyjde za rok. Loni to bylo super.

Vít Chudoba


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: ?
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2009 1:42 pm 
Registrován: pon kvě 04, 2009 12:50 pm
Příspěvky: 82
Bydliště: Most

Ahoj, možná jsem to přehlédl, ale založil Mirek to vlákno? Jestli ano kde?

Děkuji


Offline
 Profil  
 Předmět příspěvku: Re: ?
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 4:15 pm 
Registrován: čtv led 03, 2008 3:03 pm
Příspěvky: 235
Bydliště: Praha 3

Viz:

http://forum.masozravky.org/viewtopic.php?t=1204

_________________
web o masožravých rostlinách http://www.sarracenia.cz a nemasožravých rostlinách http://www.cistus.cz


Offline
 Profil  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


 Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 
cron