Právě je pát čer 22, 2018 10:10 am

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dny otevřených dveří u Srbových v Chomutově (14.6.)
PříspěvekNapsal: úte kvě 06, 2008 10:42 pm 

Rozhodl jsem se, že dne 14.6.2008 uspořádám den otevřených dveří v naší sbírce v Chomutově. Jak jistě mnozí vědí, každý pěstitel má po předchozí domluvě v naší sbírce dveře otevřené. Přesto však uzrál v poslední době nápad uspořádat centrálně organizovaný den otevřených dveří tak, jak je obvyklé u jiných významných pěstitelů v západní Evropě. Takové akce mají kromě návštěvy konkrétní sbírky význam pro setkání pěstitelů, které umožní navázání osobní kontakt a výměnu rostlin mezi všemi pěstiteli, kteří se na akci setkají. A právě takový výměnný den jsem se rozhodl 14.6. uspořádat.

Zatím se neformální setkání pěstitelů konala především v Praze nebo v Olomouci, ale byl bych moc rád, kdyby tentokrát skalní příznivci jak z Moravy tak z Prahy dojeli do SZ Čech a akce se účastnili. Proto jsem se rozhodl den otevřených dveří – sobotu 14.6 - rozšířit o další program, aby akce stála za cestu z delší vzdálenosti. V pátek večer zařídím neformální posezení v restauraci, hlavní program bude probíhat v sobotu (dopoledně návštěva sbírky a odpoledne 2 přednášky), večer druhé přátelské posezení a v neděli bude zařízena terénní exkurze na lokalitu MR v Krušných horách. Pro zájemce z daleka bude předjednáno levné ubytování v těsné blízkosti akce, které budou moci využít.

Většinu podrobností této akce v těchto dnech dolaďuji a zítra odjíždím na 4 dny do Anglie na návštěvu dalších sbírek. Přesto však příští týden zveřejním další podrobnosti této připravované akce. Již dnes Vám však mohu slíbit, že v sobotu budou MR prodávány se slevou 25% oproti katalogovým slevám jako při běžné objednávce nad 2000Kč. Členové CCPS a Darwiniany budou moci navíc použít jako vždy svou členskou slevu 20% a mít tak rostliny skoro za polovic a hlavně si budou moci všichni užít víkend s příjemným masožravkovým programem.

Takže Vás srdečně zvu a za pár dní se ozvu ještě s podrobnostmi.

Mirek Srba

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 1:26 pm 

Mirku, dorazil bych na tu sobotu, mám to kousek.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 1:55 pm 

Ahoj Míro, jak jsem říkal, chtěl bych přijet! Doufám, že mi to vyjde, v červnu už budou ty kytky úplně rozjetý, to bude podívaná. 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 2:52 pm 

Určitě doražte v co největším počtu. Nejen kytky ve skleníkách budou už rozjetý, ale hlavne to bude super setkání, kterých si myslím, že by mělo být mohem více. Přeci jen pěstitelů co mají co ukázat je dost. Zrovna rozmýšlím kam pojedeme na tu exkurzi,zkusím vybrat co nejlepší lokalitu, abychom videli co nejvíce. :) Takže doražte z celé Republiky a klidne i z jiných míst a nechte si místo na kytky...;)

Michal

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 3:16 pm 

Ahoj Mirku, taky bych se rád podíval na tvé krásné MR. Určitě příjdu ;-)

608275020

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 4:08 pm 

skvělej nápad, určitě počítejte i se mnou 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 4:32 pm 

Ahoj, na tuto akci se moc těším. Určitě dorazím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2008 7:13 pm 

:( Přijela bych děsně ráda, ale máme školní akci, tak budu doufat, že se ND bude někdy opakovat :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv kvě 08, 2008 2:06 pm 

Ahojte, no ja by som hned prisiel ale zo slovenka je to daleko, uvital by som nieco take, take otvorene dvere na Morave, napriklad pan Pasek, nieco tak neorganizuje?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2008 10:19 pm 

No v ten pátek předtim mam velkou akci,takze zase budu vypadat jak troska..,ale fakt se těšim...
BTW. doufam že Míra dotáhne s Englandu nějaký pořádný špeky... 8)

ObrázekObrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 23, 2008 11:41 am 

Pro Tomáše: Z Anglie jsem si teď dovezl víc a větších špeků než jsem původně myslel, ale tyto jsou zatím (metricky), tak malé, že není moc na co koukat. Jinak to co jsem si dovezl dřív za shlédnutí určitě stojí.

Pro všechny: Už jsem zjistil některé další detaily, které tady teď vypíšu a později dám i na svůj net...

Přednostně bych rád upozornil, že akce je naplánovaná tak, aby mohli dojet hlavně kolegové z Moravy a pěkně si to užít. Zatím se jádro spolku setkává v Olomouci, je třeba to vyvážit! Spojení do Chomutova je vlakem velmi příjemné, rychlík staví kousek od nás, potažmo od hotelu, kde byste se mohli všichni na víkend ubytovat (5 resp. 7 minut chůze).

Optimální spojení z Olomouce: 16:05 IC nebo 16:11 Ex., přestup v Praze, ve 21:47 jste v Chomutově.

Moje optimální představa je taková, že bychom se sjeli už 13.6. v pátek večer. Vzhledem k datu bych nedoporučoval náročnější program než v restauraci hotelu popít, pojíst a pokecat (HAMR). V sobotu by byla prohlídka sbírky a 2-3 přednášky, večer potom HAMR druhá část. V neděli bychom pak vyrazili do terénu (koukat) na rosnatky.

Ubytování doporučím v hotelu "U jezera". Chtějí tam 190Kč za osobu na den. Podle mého soudu zde není optimální poměr cena:výkon, ale je to doslova hned za rohem od nás a také od místa kde budeme mít ty přednášky. Proto mi přijde zbytečné šetřit 50Kč na hotelu, který by byl třeba přes půl města a celou akci by to trochu komplikovalo. Nerad bych řešil kdo s kým bude spát a zařizoval to centrálně. Kontak je www.kamencovejezero.cz a telefon na recepci hotelu je 474 688 029. Jsou tam velmi vvstřícné recepční, stačí říct jaký pokoj chcete. Takže se domluvte mezi sebou a pak si tam zavolejte. Je to s nimi už předjednané. K dispozici jsou pokoje po 2x, 3x i 4x.

Jinak v sobotu mám dohodnuté přednášky o cestě na Borneo vč. láčkovek (Bc. Kateřina Rezková) potom "Kultivary láčkovek známé a neznámé (moje maličkost) a praděpodobně si připraví ještě nějaké povídání kolega Michal Porteš.

Tak doufám, že vás dojede co nejvíc a že si to užijeme!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 23, 2008 7:07 pm 

Tak se mnou taky předběžně počítejte. Ještě nevím, kdy přesně dorazím, ale rád bych se zúčastnil co nejvíce akcí. Tak snad to vyjde.

Vít Chudoba

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 8:44 am 

Vítku, chtěl jsem Ti to poslat, ale když dojedeš, tak to necháme na osobní setkání... Semena S. oreophila, která jsi nechal zmikroskopovat se mi od pohledu zdála nedobře vyvinutá a okometricky zkrátka malá a hubená - nestandardní. Mimochodem - zajímalo by mě jakou měla klíčivost. Rád bych Ti proto připravil vzorky od všech druhů, které mám teď k dispozici a dal Ti je, abys mohl třeba v nějaké volné chvíli dát nafotit v EM a přidat do "mikrosvěta". Vyberu Ti nějaká semena, která alespoň okometricky považuji za typická pro ten který druh nebo poddruh. Asi budou stačit 3 od každého. Ne že bych Ti nechtěl dát víc, ale stejně se bude fotit asi jen jedno semeno od druhu?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 10:41 am 
Moderátor

Předpokládám, že Vítek fotil semena Sarracenia oreophila z časopisu.
Klíčivost mají naprosto pohodovou (klidně to můžu přes víkend spočítat) a u mne dokonce bez jakékoliv stratifikace a poněkud nestandardnímu způsobu výsevu...
Otázka tedy spíše je, co je vlastně standard, případně má skutečně nestandard jiné či horší vlastnosti?
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 3:27 pm 

Tak už jsem zajistil téměř všechny podrobnosti akce a vyvěsil to na:

http://www.sarracenia.cz/akce/index.html

Kapacita akce v podstatě není omezena, ale přesto nebo právě proto bych Vás poprosil, abyste každý kdo toto čtete a hodále přijet napsali třeba jen na toto fórum:

a) že dojedete a přibližně s jak velkým doprovodem
b) kdy přibližně přijedete a kdy zase odjedete

- pomůže mi to lépe se na samotnou připravit a vše optimálně zajistit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 5:28 pm 

ahoj Mirku,

a) dojeli bysme dva
b) příjezd v sobotu po 9., odjezd v neděli po skončení AKCE

díky za pozvání a organizaci

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 7:53 pm 

Zdar Míro,
přijel bych sám spíš v pátek 13.6., ještě uvidim. Odjezd po skončení akce.
Jinak ubytování by se mi spíš než v hotelu zdálo lepší ubytování v kempu v těch chatkách. :)

EDIT: Vypadá to, že přijedu i s mamkou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 10:17 pm 

Ahoj Míro,
přijedu v sobotu dopoledne (na akci) a odjedu v neděli po akci. Přespal bych raději na tom hotelu (nebo penzionu) a nevadilo by mně mít i pokoj jen pro sebe. Zařizovat si to bude každý sám nebo to zorganizuješ pro všechny Ty? Na semínka se těším, určitě bude čas si i o nich popovídat. Ano, na mikroskop stačí tak ty 3 semena. Míň ne, protože ne každé může být hezké a když už je to ve stroji, je lepší, když si člověk může vybrat. Navíc je možné každé semínko dát jinak a mít tak snímky hezky ze všech stran. Semena S. oreophila jsem použil ta z časopisu a myslím, že jsou vitální dost - snad skoro všechna vyklíčila, nebo aspoň většina (nepočítal jsem to). Snímky budou ale asi až na konci července, protože teď máme v práci blázinec a pak budou dovolené a bude na vše více času.

Vít Chudoba

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2008 11:11 pm 
Moderátor

to Mirek: Takže jsem si dal práci s počítáním klíčivosti - v současné době ca 80% a semena stál klíčí dále, tudíž naprosto žádný problém.
:wink:

http://www.freewebs.com/trainxpress/index.htm

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2008 8:25 pm 

A semena: díky za info, trochu mě to překvatpuje, jsem zvyklý, že semena S. oreophila jsou 2 x větší a mají cca 3 x větší hmotnost, než ta to byla přibalena v časopisu. Taková to semena zpravidla klíčí hůř, ale jak je vidět i výjimky jsou možné. Takže díky za info.

Co se týče otázek k ubytování. Myslím že v pozvánce:
http://www.sarracenia.cz/akce/index.html ... a též výše v příspěvku

je to napsané jasně. Ubytování je předjednáno, nikoliv zamluveno. To bych musel řešit kdo s kým bude spát, do poslední chvíle řešit změny a pak řešit jak velké pokoje zamluvit atd. To se mi nechce. Takže se dohodněte sami a pak si zavolejte na číslo, které je tam uvedené. Ubytování jinde je samozřejmě možné, ať už v jiném hotelu nebo na chatkách. Ale zvažte si, jestli je to správná volba. Během akce se budeme často přesouvat a když si budete chtít jít doběhnout pro něco na hotel, tak vám to bude trvat 5 minut, kamkoliv jinam to bude 20-30 minut a všichni ostatní na vás budou muset čekat. Nejsem si jistý, jestli to není trochu bezohledné. Navíc ubytování na jednom místě dovolí lepší kontakt mezi "účastníky zájezdu" i po večerce atd.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2008 12:40 pm 

Hojky, mám dotaz ohledně programu. Je už nějak jasněji určen program v sobotu? Je možný že bych se na chvíli zastavila, tak ať přibližně vim, kam se dopravit :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2008 2:37 pm 

Dobrý, už jsem to zjistila :-). Zkusim se v sobotu dopo stavit :-).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2008 6:56 pm 

Káťo, podrobnosti jsis už asi našla, přijeď normálně k nám domů (Želivského 1970, CV) a kdybychom tam náhodou nebyli, tak kontaktní telefon na mě je 604 402 160, já budu se skupinou vždy. Je fajn, že dojedeš. Zkus se dohodnout s Míčovejma, třeba byste utvořili Pražskou delegaci a měli levnější vlak a ubytování spolu...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2008 7:54 pm 

No já si spíš odskočim od babičky 10 km od Chomutova, jen musim přemluvit rodiče aby mě tam hodili, ale pokud pojedou nakoupit, tak by to neměl být problém :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2008 10:26 pm 

Tak to vypadá že se stavim jenom na otočku v sobotu,páč musim studovat :roll:

ObrázekObrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina