Právě je úte kvě 22, 2018 10:14 pm

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Navštívili jste některé minulé ročníky EEE?
Ano, ale jen když byla EEE v Praze. 20%  20%  [ 9 ]
Ano, zúčastnil jsem se, ale musel jsem též do zahraničí. 11%  11%  [ 5 ]
Ano, snažím se navštěvovat EEE pravidelně, jak to jen jde. 9%  9%  [ 4 ]
Ne, bylo to pro mne vždy příliš daleko. 25%  25%  [ 11 ]
Ne, takovéhle akce vůbec nenavštěvuji. 5%  5%  [ 2 ]
Ne, nevěděl jsem, že podobná akce vůbec existuje, jinak bych se jistě zúčastnil. 30%  30%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 44
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2008 9:12 am 

Zdravím,
výstava byla slovy klasika "Boží". Skvěle jsme si to užili, dozvěděli se něco nového a nakoupili. Opravdu vydařená akce. Jen doufejme, že ta motorkářka je opravdu motorkářka :lol: , někteří by mohli vyprávět :lol: :twisted: :roll:

Pěkbný den, Martin

CCPS o. s. - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin
http://www.masozraverostliny.org

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2008 12:40 pm 
Moderátor

Miloš Šula píše:
Hele koukni tady v tom květináči mám U.manii !!!
A kde ?
No, tady !
Já fakt nic nevidím..
Počkej odhrábnu ti kousek hlíny, ... už vidíš ?
Ne ...
No tyhle bílý kořeny.
Hmmmm, to mi roste na zahrádce taky. A za to jsi dal 70Euro ?
Jo, byla to výhodná koupě.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Děláš si ze mě Miloši srandu :?: :?: :?: :?:

Tak kápni božskou, co to máš! :shock:

www.masozraverostliny.org
CCPS - Česká společnost pěstitelů masožravých rostlin -
ta správná volba pro opravdové pěstitele a milovníky masožravých rostlin.

www.masozravky.com - osobní stránky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 23, 2008 12:45 pm 

ta Milošovo je vygooglená, buď klidnej, Kamile :)
a dej nám sem fotku té tvojí - na EEE jsem viděl akorát ceník, kde byla uvedená za 70euro, tak jsem jí hledal, ale marně - tys už jí měl pod pultíkem 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 7:31 am 
Administrátor

To byl jen jeden bublinatkovej vtípek. Opravdu ji nemám. Foto je jen na ukázku, jak taková "škaredá" bublina s jedním listem vypadá.
Já jsem prostě na ty 5metrový láčkovky a tyhle miniaturní rostlinky, co jim nejdou vidět pomalu ani listy mi nic neříkají ( s vyjímkou orchideokvětých ).
Bubliny jsou pro mě zmenšený láčkovky zakopaný vzhůru nohama :) Ale každý máme jiný vkus a to samý může tvrdit bublinář o láčkovkách.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 10:12 am 
Moderátor

Další fotky z Miry pro ty co to zajímá jsou zde:

http://utricularia.net/sonstiges/EEE2008/index.php

http://www2.arnes.si/~sopjslat/mesojedke/eee_2008.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 11:18 am 
Administrátor

Pěkný,
Kamile náhodou jsi tam nemluvil s Gertem ohledně té heliamphory z 600m kterou aktuálně nabízí ?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 12:04 pm 

s Gertem mluvil Jarda, dokonce tu helinu dostal jako bonus k nakoupeným kytkám :!:
Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 12:32 pm 
Moderátor

S Gertem jsem o helině nemluvil. :cry:

Lovil jsem Utricularia mannii:

Obrázek

Pozn.: Květináček je 5 x 5 cm.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 12:40 pm 

pěkná, Kamile :wink:
tak ať ti naroste jako tahle, cedulky jsou si jako vejce vejci :lol:
http://freenet-homepage.de/byblis/Utricularia/Umannii1p.jpg

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 12:48 pm 
Moderátor

Tahle taky není špatná:

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř zář 24, 2008 10:14 pm 

Tak sem konečně dorazil domů, díky ČD to trochu trvalo. Kytky už sou zasázený, takže několik slov o letošní EEE v Miře.

Organizace z Italské strany výborná, každou chvíli se nás někdo ptal, jestli něco nepotřebujem a jestli je vše v pořádku. Prostory prodejní, výstavní, „olympijské“, přednáškové aj.v krásném prostředí a vše jednoduše k nalezení.
Expozice ve srovnání s Leidenem menší, za to v mých očích epesnější.Velmi luxusní koše sarracenií, zejména leucophylly byly ohromné, a ani „fanšmejkr“ Mirek neodolal jedné výstavní leucophylle a skončila v naší bedně. Určitě se objeví spousta fotek, tak za všechno jen vzpomenu úžasnou N.x briggsiana kolegy Agy, nepenthes maxima x campanulata…
Sortiment rostlin k zakoupení byl velmi, velmi zajímavý:
Černá albomarginata ( obě putovaly do ČR), téměř dospělá N.madagascarensis, N. izumiae na poměry rychlosti růstu již dost dobře narostlá kytka N.muluensis, N. flava, dospělé řízky z N. tenuis, N, tentaculata, N. inermis,N.dubia, N. vogelli, dále samozřejmě N. macrophylla (3 největší opět do ČR), N. hamata, N.campanulata, clipeata další vzácnější kytky. Velmi luxusní nabídka vzácných terestrických bublin – U. manni (toho času Kamilova), U.capiliflora, U. sandwitchii, myslim, že i leptoplectra tam byla, nebo dále citronově žlutá U.livida či U.striatula. orchioidní bubliny taky nebyly pozadu, tak třeba kvetoucí U.jamesoniana, dále U. geminiloba, quelchii a také nový velmi zajímavý kultivar pracovně nazvaný bublinatka „nudle“ (Srba et al.  , protože si ten něměckej název neumíme zapamatovat) – je to kříženec mezi Utricularia alpina a Utricularia humboldtii a podle slov autora Tomase Carowa její květy jsou velmi pěkné. Oficiální popis vyjde v dalším čísle CPN a díky Mirkovo rychlosti poslední tři kytky míří opět do ČR. Tučnic tam bylo taky velmi mnoho, němečtí pěstitelé opravdu umí a přivezli krásné tučnice. K dostání kompletní seznam amerických druhů ze subsekce Primuliformis (planifolia, primuliflora, lutea, caerulea), velmi mnoho méně běžných mexických druhů včetně různých barevných variet ve květech nebo červených forem růžic, mě třeba zaujala temně rudá P.potosiensis, květ P. macrophlylla, P. albida a to sem se těm tučnicím tolik nevěnoval. Akorát mi před nosem vyfoukli jedniné dvě P.grandiflora ssp.grandiflora f.pallida. Heliamphory – přes velké tateiky, glabry, exxapendiculaty, elongaty, sarracenoides, pullchely až ke Gertovo nabízené lowland heliamphoře „meadowů či jak se jmenuje. Roriduly se nosily na tácech a bylo tam i několik dospělých kytek s plošticemi k dostání. Mucholapky, všechny možné od čuda, wacky traps, k známé B 52, red cupped trap aj, B.gigantea, drosophyllum,genlisea subglabra, kvetoucí cephalotíci... opravdu se tam toho dalo koupit mnoho a to jsem se snažil vypsat jen to, co mi přišlo špěkaté.
K těm přednáškám. Využil sem laskavosti Andrease Fleishmanna a stáhl si jeho dvě přednášky. Jedna je společná se Stewartem McPhersonem a týká se diversity rodu Drosera na Tepuiích a zahrnuje i objev Drosera solaris, druhá popisuje cestu Andrease, Stewarta a Fernanda Rivadavii do Siera Leone za Triphyophyllum peltatum a tamějšími rosnatkami, genlisejemi a bublinatkami. Jsou tam moc pěkné záběry rostlin na jejich přírodních stanovištích jako je např. D.madagascarensis, afinnis, elongata aj., mimo jiné také nalezená žlutá forma U.livida a růžová forma U. pubescens. A. Fleishmann byl velmi ochotný a nabídl jeho fotky k použití, za což jsem mu poděkoval. Mluvil jsem také s Dr. Shlauerem, který vedl přednášku o vodních bublinatkách. Za tu jsem byl moc rád, konečně získávám trochu pocit, že vím podle čeho ty druhy vůbec determinovat, dlouho jsem v tom tápal dost. Dr. Shlauer mi také poskytl jeho přednášku, žádal sem ho kvůli osobnímu studiu a proto případné obrázky z přednášky bych se s ním kdyžtak pokusil vyjednat později. Jsem také rád za přednášku Dr. Lorenzo Peruzziho týkající se nových taxonomických poměrů temperátních tučnic z oblasti Apenin a Apuánských Alp, rovněž pro osobní studium, takže o případné veřejné potřeby bych, pokud bude zájem, požádal později. Nemám akorát přednášku Stewarta McPhersona s názvem The Forgotten Carnivorous plants, protože byla velká a nevešla se na paměťové médium, pokusím se ji získat od Stewarta jinak. Co mě ještě pobavilo, byly videozáznamy Hartmayera z loňské EEE v Leidenu, protože na obrazovce se neustále objevoval někdo z nás. Seznámil jsem se taky s Timem Baielym, je to snad šéfredaktor časopisu společnosti Carnivorous plants society of UK a člen Linného společnosti a hlavně autor knihy o mucholapce, která vyšla v loňském roce. Tato je věnovaná pouze mucholapce a Tim říkal, že se v ní hodně píše o historii objevování a popisování mucholapky. Začal jsem ji pročítat při cestě z Miry a obsahuje i některé základy z biologie rostlin. Tim měl velký zájem o výměnu některých článků s naším časopisem, takže pokud bude ze strany CCPS zájem, nebude problém. Stejně tak, kdyby CCPS chtěla do knihovny jeho knihu, tak nebude problém, bude mi posílat poštovní zásilku a tak to mohu vzít s tím, ale stejně tak se asi dá objednat přes Ivo Koudelu.

Dobře vyřešený byl nájem prodejních stolů prodejcům. Prodej byl zadarmo, podmínkou bylo to, že prodejce poskytl dvě kytky vysoké kvality do dražby. Ta probíhala s patřičnou dávkou italského temperamentu a byl to jeden z nejzábavnějších momentů celé EEE. Nejen Italové si to užívali a bylo to vidět. Kdesi v dřívějšku je fotka malého chlapce jak drží velkou ((purpurea x leucophylla) x minor) nad hlavou, kterou do dražby věnoval právě Mirek. Ještě než ji tento malý „italský Srba “(je mu 13 let a má už kolem 70 špirlic) jménem Richardo získal, tak ji přední italská pěstitelka mucholapek Melly olízla víčka a obústí a dodala něco jako „eto gusto salato benissimo“…prostě tam byla sranda.

Shrnuto klobouk dolů před Italy,mají ty kytky rádi a pro mě asi nejhezčí a nejzábavnější EEE.

Michal

Naposledy upravil Michal Porteš dne čtv zář 25, 2008 12:02 pm, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2008 7:10 am 
Administrátor

Jo italové z toho dovedou udělat show.Ještě teď mám v živé paměti EEE 2005, kde byla jak Melly tak Mr.Aga :)

Jen upozornění na drobnou chybičku u N.manii a následujících je překlep N=U.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2008 9:05 am 

Michale díky za report. Dobře napsaný, dal sis s tím práci.

Předmět příspěvku: mimo EEE
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2008 9:59 am 

A ještě bych dodala za ty z nás, kteří v Itálii a mimo výstavu strávili tentokrát více času:
Kromě EEE jsme samozřejmě mohli dosyta vychutnávat mediteránní faunu a flóru, Srbovic sekce byla v úterý i v botanické zahradě v Padově (patří na seznam UNESCO).
Ostatně i přímo v samotných Benátkách byl prostor pro biologickou seberealizaci, v moři plavaly čtyřhranky, z mola se daly olupovat přílipky a podobné žoužele a v pátek brzo ráno na rybím trhu jsme (kromě "klasického středozemského" sortimentu chobotnic, hřebenatek, slávek, srdcovek, korýšů, ryb a žraloků) měli tu čest i s čerstvým celým tuňákem velikosti středního prasete (což na tuňáka ani není konečná velikost)... rybka je to skutečně úctyhodná.
A za zmínku určitě stojí i to, že v benátském Muzeu námořní historie mají parádní expozici schránek mořských měkkýšů... nejlepší škeblárium, co jsem zažila, no a k tomu ještě 4 podlaží "lodičkové" expozice, kde si člověk mohl osahat stovky let stará lodní děla o ráži nějakých 330 milimetrů včetně munice, protiponorkovou minu, nějaká ta torpéda (celá i to co z nich zbude když potopí loď), pak různé drobné součástky historických i moderních lodí (třímetrové kotvy, celé přídě, popř. celé lodě) a desítky modelů starších i novějších lodí /a zajímavost nakonec... základní nezlevněné vstupné do tohoto muzea činí 1,55 Euro, tedy poměr cena:výkon naprosto neskutečný/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2008 10:24 am 

Jasně, a za to bych chtěl Horákyním (Stána Srbová a Holubinka) veřejně poděkovat, protože vše bylo moc pěkně naplánované a neměli jsme žádné organizační zádrhele.Botanická v Padově je výborná.Je to snad nejstarší BZ v Evropě, založená už 1545. Ještě do roku 1984 byl nejstarším exemplářem Vitex agnus-castus pěstovaný od neuvěřitelného roku 1550, bohužel zašel.Momentálně je nejstarším exemplářem žumara pěstovaná od roku 1585, které se říká Goetheho palma, protože na ní něco koumal.Mají moc pěknou sbírku vodních kytek,obrovskou viktorii, lekníny a nebo třeba americké šípatky,některé vubec jako šípatky nevypadaly na první pohled. Zahrada má i vlastní sbírku masožravek, ta je ale spíše historického rázu a je ve velmi starém skleníku, což mě se moc líbilo. Ta sbírka škeblí byla opravdu neksutečná, vůbec netuším kolik tam toho mohlo kvantitativně být.Samotné |Muzeum námořní historie je nádherný, spoustu věcí jsem viděl poprvé, dobrý byl "oldschool" řídící panel ponorky. Mirek a Holubinka jsem doufám přihodí časem nějaké fotky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2008 11:04 am 

Michale, mám zprávy, že tam pobíhali takový zvláštní robustní lidi ve žlutejch tričkách (asi Brazilci). Potkal jsi je také? Byli přívětiví? Nebo agresivní?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2008 11:28 am 

žlutí pražácí byli Vymezení....
my je málem přejeli na parkovišti u vily Widman, náš první zážitek z Miry :twisted:
jejich reportáž jinde, zajímavá.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2008 7:01 pm 
Moderátor

Za plzeňskou sekci doplním, že jsme si užili nejen vlastní EEE, kterou jsme vlastně z velké části trávili všichni z CCPS společně např. s Michalem Portešem, Mirkem Srbou ale i Kamilem Páskem. Ale cestou zpět jsem si užívali volné italské přírody na sever od Benátek. Navštívili jsme lokalitu P. poldinii v Karnských Alpách. Pořídili jsme řadu fotek a museli jsme konstatovat že P.poldinii není na vyhynutí, jak se mi ještě loni zdálo při návštěvě tamtéž. Další zážitky jsme sbírali opět ve volné přírodě - tentokrát pár kilometrů od olympijského centra Dolomit - Cortiny d´Ampezzo. Zde jsem nalezli nádherné rudě zbarvené tučnice nejspíše druhu P. alpina a jen soumrak naše kochání násilně přerušil. Na to že tu sněžilo a teplota se pohybovala cca kolem 1-5 stupňů Celsia ještě zdaleka nebyly tučnice zatažené.
Chtělo by to fotografie - já vím - ale bohužel jsem nyní až do pondělí v práci a tak nemohu vložit ani jedinou. Tak se těšte určitě se jich tu ještě objeví dost.

Pokud tedy mohu shrnout, my jsme si tedy EEE a vše okolo užili, jak se patří, a těšíme se už na další ročník tentokrát do belgického Gentu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2008 7:28 pm 
Moderátor

Ještě k vymezenejm kanárkům. Zahlédli jsme je před koly našeho auta při našem příjezdu do Miry (jak již psal David). Ještě jsme je zahlédli párkrát dopoledne mezi stánky. Adminocensor si nás dokonce vyfotil na počátku 1.přednášky (přednášel dr.Schlauer) a pak se po nich slehla italská zem. Škoda té fotky, docela rád bych ji viděl.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina