Právě je pon led 22, 2018 7:23 am

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krátká reportáž z DOD Mirka Srby - 19. - 21. 6. 2009
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 8:58 pm 

Vážení a drazí,
dovolte, abych zde udělal krátkou reportáž z DOD u Mirka Srby, který se konal tento víkend. Zároveň s Mirkovým dovolením přidám několik zajímavých a akčních fotek.
Vím, že to asi nebude nic moc, ale není v mých silách to udělat tak, jak bych si to představoval...

Budiž to také lákadlem pro ty, kteří se této akce ještě nezúčastnili.
Obrázek Obrázek Obrázek

"Osou" DOD byla sobota. Já jsem spolu s Mirkem dorazil už v pátek odpoledne, to odpoledne přijel ještě velký pomocník Honza Parolek. Večer jsme pomáhali Mirkovi připravovat některé objednávky, ale ty se pak pro nedostatek času dodělávaly přímo "za běhu".

V sobotu ráno Mirek s Honzou dobrou půlku skleníků vyndali na volné prostranství, aby si je návštěvníci akce mohli důkladně prohlédnout. Zatímco pod Honzovýma rukama "ožívali" heliamphory, já jsem ještě dočistil některé sáry a vše mohlo začít.

Obrázek Obrázek

Za zmínku rozhodně stojí právě Mirkovy vystavené heliamphory. A půlka byla dokonce k dispozici zájemcům. Fotka snad mluví za vše:
Obrázek

Pokud počítám dobře, sešlo se nás ten den dohromady 17. Celé dopoledne probíhalo bujaré kšeftování, a za chvíli už měl každý na svém tácu pěknou řádku vybraných kytek.
- na prostřední fotce Mirek vytahává 19 let starou purpureu :)

Obrázek Obrázek Obrázek

V jednu hodinu jsme se odebrali do pizzerie Rigolleto, kde jsme se naobědvali a po obědě jsme měli dvě přednášky. První byla na téma "Venezuela šestkrát jinak", i když ve skutečnosti byla jen "čtyřikrát jinak". Expedice, v jejímž týmu byla také přednášející Mgr. Magdalena Kubešová, vystoupala i na vrchol Mt. Roraimy a tak v prezentaci pochopitelně nechyběly fotky např. utricularia humboldtii, quelchii a campbelliana.

Druhá přednáška byla na téma "Genetika a šlechtitelství", připravená samotným Mirkem . Za sebe říkám, že přednáška byla velice velice zajímavá jak svým obsahem, tak i Mirkovým podáním. Honza Bronec mi pak říkal, že tuhle přednášku může poslouchat znovu a znovu... Jinak se podívejte na poslední fotku z přednášky :D.

Obrázek Obrázek Obrázek

Po přednášce jsme napochodovali zpět k Mirkovi na zahradu, posbírat poslední vytoužené krasavice, zúčtovat a zabalit. Po půl devíté jsme už zůstali opět sami a čekal nás (především teda Mirka) úklid sarracenií zpět do skleníků. To jsme dělali někdy do půl jedenácté...

Na neděli ráno byl naplanovaný výlet na rašeliniště u Máchova jezera. I vyrazili jsme Mirkem do Mostu, kde na mě a Mirka čekali Hordějčukovi. S těmi jsme jeli do Doks, kde ale došlo k menšímu zkratu, protože se k nám měl připojit ještě další účastník DOD, ale nestalo se.
No, lokalitu jsme úspěšně našli a jak to na ní vypadalo, můžete posoudit sami:

Obrázek Obrázek Obrázek

Fotek mám pochopitelně mnohem víc, ale nemůžu dát je sem všechny. Proto jsem vybral jen ty nejzajímavější. Na této lokalitě jsme celkem našli utricularia minor, drosera rotundiflora a drosera intermedia...

Na závěr bych rád za nás za všechny srdečně poděkoval Mirkovi Srbovi a celé jeho rodině, že tuto akci uspořádali, v plném nasazení a dali do toho mnoho úsilí, nenergie a hlavně času!

Honza Cvrček

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 10:09 pm 

On ten další účastník do Doks přece jenom dorazil :) Ovšem vlivem menší nehody dorazil o trochu později a tím, že zapoměl doma mobil se s ostatními účastníky výletu již nesetkal :( Ale i tak jsem nebyl o masožravky úplně ošizen, ikdyž jsem je nepotkal v takovém množství, ale viděl jsem i další zajímavé vodní rostliny. Navic kolem cest rostlo i velké množství hub, takže k večeři byly i žampionové řízečky :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2009 10:29 pm 

Jůůů, parádní akce, se super lidičkami....škoda, že to mám z druhé strany republiky tak z ruky.......No, nemůžu mít všechno..
Ty heliamphory jsou nádherný!!!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 6:18 am 

Šárko, tak taky uspořádej DOD, sbírku máš podle fotek hezkou a budete se mít taky fajn jako my:-D:-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 9:32 am 

Já se budu snažit někdy v odpoledne dát sem taky nějaké fotečky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2009 3:54 pm 

Děkuji všem za Vaše pozitivní ohlasy.

Pokud to alespoň trochu půjde, tak akci zase příští rok zopakuji. I letošní akce pro mě byla námětem co ještě zlepšit. Ukázalo se, že půl dne volna, který jsem si vzal na vyřízení předobjednávek nestačí a budu si na tom uset příště vzít dovču na celý den. Abych pak nemusel být jako sázecí stroj a více si s Vámi také popovídat o rostlinác. I přípravy pak nebudou tolik hektické. Také se vynasnažím akci avizovat dříve, aby se dala lépe zapsat do diářů.

Jinak bych chtěl poděkovat lidičkám, kteří sice velmi nenápadně, ale k dobrému chodu akce přispěli. Určitě musím jmenovat Honzu Parolka, který zasadil řadu z rostlin, které jste si nakonec odvezli a pomohl s nošením lavic a dalších věcí. Bez jeho pomoci bych to sám nezvládnul. V tomto směru pomohl i Honza Cvrček a bylo to určitě přínosné. Stejně tak nenápadný servis mojí maminky. A nakonec ještě chci veřejně poděkovat Majdě Kubešové, která přiběhla s přednáškou o Venezuele. S masožravkami nemá nic společného a jsem jí tedy opravdu vděčný, že na mojí prosbu jela z Prahy a zpět a ještě si nevzala peníze na vlak, které jsem jí chtěl dát. Tak alespoň oběd a ještě heliamphora navrch.

... no a já se jdu konečně po třech dnech šíleného tahu vyspat...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2009 2:12 pm 

Tady jsou moje fotky Z DOD, nejsou to jenom masožravky :D http://horda6.rajce.idnes.cz/Fotky_Z_DOD_2009/
A tady masožravky v přírodě rosnatky a utricularie http://horda6.rajce.idnes.cz/Vylet_za_mr_u_Machace/

Obsah fóra » Info-Centrum » Výstavy, burzy, přednášky a setkání

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina