Právě je pát čer 22, 2018 7:39 pm

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Obecná témata k jednotlivým druhům a rodům

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepenthes Bicalcarata
PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 8:44 pm 

Zdravim lidicky :) chtel bych se zeptat , pestuju ve vytrince nekolik lackovek s heliamphorami , ( H.minor, H,Pulchella, N.Tobaica, N.Rafflesiana, N.Ampularia, N.Madagascariencis, N.Viellardii, N.Bicalcarata a prave tahle upirka mi jedina dela potize) ma naprosto stejne podminky i substrat (20-25 stupnu ; 70%-95% vlhkost a umele prisvicuji ) ale uz prez mesic mi stagnuje , zastavila rust, vsechny pasti uschly a okraje listu zacaly cernat, ostrihal sem az na posledni lacku ale ta se mesic velikosti ani nepohla a ted uschla :roll: nevedel by nekdo v cem by mohla byt chyba ? nema tahle lackovka nejaky specialni pozadavky oproti ostatnim, vyse vyjmenovanym druhum ? Je to moje oblibena a nerad bych o ni prisel , za kazdou radu budu vdecny :)

Předmět příspěvku: Re: Nepenthes Bicalcarata
PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 8:56 pm 

Jedná se o velmi teplomilný druh teploty dení mám 30°C a v noci 27°C také si poněkud hůře zvyká na nové podmínky takže bych ji označil za náročnější teplomilnou láčkovku. Já osobně jsem ji prodal protože není moc atraktivní a navíc zabírá hodně místa řekl bych , že moc krásy nepobrala hlavně kvůli velikosti láček v poměru k listům.

PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 9:33 pm 

Dekuju, tak snad si s tim poradim, proste ji trochu pritopim , a jestli bych se mohl jeste zeptat , jakou masozravku by ste mi k nim doporucil ? jak tak koukam tak i kdyz sem se snazil o vsech zjistit max. tak je spoustu veci ktere se nikde nepisou :D (konkretne u tehle sem se od vice zdroju dozvedel ze je to snadna masozravka a ze tyhle teploty ji vyhovuji :wink: kazdy den hold neco noveho :D

PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 7:05 am 

Při těchto teplotách které uvádíte by nížinné mohly žít , ale neporostou tak dobře jako v teplejším prostředí. Doporučuju N.chang od Kamila Páska. N.chang roste velmi dobře , ale je poněkud náročnější na světlo protože přes zimu nedělá pasti a zmenšují se jí listy.

PříspěvekNapsal: čtv črc 24, 2014 3:45 pm 

Děkuji za tip :) pořídím :)

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Obecná témata k jednotlivým druhům a rodům

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina