Právě je pon čer 25, 2018 4:49 am

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Obecná témata k jednotlivým druhům a rodům

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zimování leden 2012
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 8:03 pm 

Rád bych se podělil o pár fotek ze své amatérské sbírky základních druhů masožravých rostlin. Pěstuji druhy špirlice purpurea a nějaký neznámý kříženec,rosnatky,tučnici a nesmí chybět ani mucholapky. Od mucholapek mám několik kusů protože sem na ně zaměřený. Mám druhy all red form,sawtooth,robustní formu a klasickou. Rád bych rozšířil sbírku rosnatek protože si je začínám zamilovávat čím dál víc. Ohledně nich bych byl rád kdyby mi někdo zodpověděl otázku ale k té až níže. Své miláčky pěstuji jen ve slabě vytápěné verandě,na botníku u okna kde na ně de asi nejvíc světla co kde do baráku jde na jihovýchod. Mají teplotu stálou kolem 10-13 stupnu což je akorád s kombinací světla jakou mají podle mého. Nyní k těm rosnatkám.Dlouho mi rosily ale najednou jak když utne nic.Je to slabé. Přitom kořínky jsem jim skracoval na jaře vodu mají světlo taky dříve nadherně rosily nevím co se snimi děje ted,a tak za každou radu budu rád.Přidávám několik fotek masožravek. Dík za komenty a at to roste!

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Zimování leden 2012
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 8:37 pm 

Nevidím žádný problém. Kytky vypadají, že jsou v dobré kondici, na substrátu žádná plíseň, ani nevypadá příliš mokrý. To je normální, že rosnatky v těchto podmínkách nerosí. Já je taky nemám moc orosené a mám je v podobných podmínkách. je možné, že tam kolem nich máte trochu průvan nebo obecně nižší vlhkost. Nechal bych kytky tam, kde jsou a počkal na jaro. Nevidím ale důvod rosnatkám zakracovat kořeny. Snad jedině odstranit poškozené a uschlé kořeny, ale jinak bych s nimi nic nedělal.

Vít Chudoba

PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 6:30 pm 

Topgrower: To je celkem normální, poslední týdny je toho světla velmi málo.

PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:26 pm 

Děkuji za rady s rosnatkou.Mucholapky jsou stále stejné.Jsem velice zvědavý zda se na jaře dočkám květu.dle mého pro ně mám ideální místo pro pěstování v zimě možnost chladné chodby s dostatecne nizkou teplotou kolem 7 stupnu a pres leto celodene prosluneny balkon od rana 8 do tech 6-8 hodin.v lete jim dopravam pekne vody ale ne aby jim sahala po korinky c uz vubec ne po jejich vlastni cibulku!Jedine co mi nekdy vadi je jak na balkonbe je jedna rostlinka nachytat hmyz do kazde pasti behem par dnu coz ji pakohyzdi a roste hure kdyz je prekrmena.ale co vzdyt jsou to masozravky ty lovit musejí!:-D

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Obecná témata k jednotlivým druhům a rodům

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina