Právě je čtv zář 20, 2018 12:15 pm

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Obecná témata k jednotlivým druhům a rodům

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: N.globosa - viking
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 9:27 am 
Administrátor

Zdravím,
pěstujete někdo úspěšně tenhle druh ?
Já jsem měl nedávno 2 rostlinky, který rostly neskutečně rychle - řekl bych, že to je jedna z nejrychleji rostoucích láčkovek co jsem kdy měl. Bohužel po několika měsících se najednou růst zastavil a začaly vadnout listy ( jakobych ji nezalil ). Tak jsem kytku přesadil a přitom zkontroloval kořeny, ale žádný uhnívání jsem nepozoroval.V novém substrátu, ale usychala a usychala...až uschla.Později ji následovala i druhá rostlina. Obě rostliny byli pěstovaný ve vitríně s RVV kolem 70% a poměrně dobrým umělým osvětlením. Substrát jsem zkoušel u jedné rostliny rašelina + perlit, u druhé pak kůra + trošku rašeliníku. Květináče měly dobrou drenáž na dně, takže nějak extra přemokřené nebyli.

Předmět příspěvku: Re: N.globosa - viking
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2009 10:45 pm 

Miloši, to co popisuješ je podle mě zlá houba, která došla i do našeho katedrového skleníku v době, kdy přišla první objednávky od EP a zároveň nám BE nechalo větší množství kytek po EEE, takže je to nějaký nový svinstvo z tropů. Kosí to i velký nepenťáky, zejména když mají míň světla než kolik je optimum. Dá se to zachránit, když vršek uřízneš, necháš ho napít ve vodě a v optimálních podmínkách nařízkuješ.

Miloš Šula píše:
Zdravím,
pěstujete někdo úspěšně tenhle druh ?
Já jsem měl nedávno 2 rostlinky, který rostly neskutečně rychle - řekl bych, že to je jedna z nejrychleji rostoucích láčkovek co jsem kdy měl. Bohužel po několika měsících se najednou růst zastavil a začaly vadnout listy ( jakobych ji nezalil ). Tak jsem kytku přesadil a přitom zkontroloval kořeny, ale žádný uhnívání jsem nepozoroval.V novém substrátu, ale usychala a usychala...až uschla.Později ji následovala i druhá rostlina. Obě rostliny byli pěstovaný ve vitríně s RVV kolem 70% a poměrně dobrým umělým osvětlením. Substrát jsem zkoušel u jedné rostliny rašelina + perlit, u druhé pak kůra + trošku rašeliníku. Květináče měly dobrou drenáž na dně, takže nějak extra přemokřené nebyli.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 30, 2009 7:08 am 
Administrátor

Díky Mirku,
ja je měl ze švédska,kde byli vypěstovány ze semen, ale tam přišli s ostatníma kytkama od BE a EP do styku. Nedávno jsem si koupil semínka z ebay a pár mi jich vyklíčilo v in vitro, takže budu mít časem na zkoušení materiálu dost a doufám, že se mi tuhle nádherně tvarovanou baculku podaří pěstovat.

Obsah fóra » Masožravé rostliny » Obecná témata k jednotlivým druhům a rodům

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina